انتشار گزارش عملکرد روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در یک‌سال گذشته به مناسبت هفتۀ روابط‌عمومی

انتشار گزارش عملکرد روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در یک‌سال گذشته به مناسبت هفتۀ روابط‌عمومی


همزمان با هفته روابط‌عمومی و ارتباطات، دکتر حامد تقوایی، مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، ضمن گرامیداشت این مناسبت، به ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در روابط‌عمومی دانشگاه در سال گذشته پرداخت.

وی با یادآوری اینکه روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در میان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، موفق به کسب دو مقام برگزیده در بخش عکس و گزارش تصویری شده است، گفت: اقدامات کلان و زیرساختی مختلفی ازسوی روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، در یک‌سال گذشته صورت گرفته که می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر روابط‌عمومی‌های وابسته به وزارت عتف باشد.

دکتر تقوایی اظهار کرد: روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، پس از تصویب طرح هویت سازمانی دانشگاه، به‌عنوان نقشۀ راه روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، برای انجام طرح‌های زیرمجموعه آن، اقدامات مختلفی را انجام داده است که از آن جمله، می‌توان به راه‌اندازی استودیوی روابط‌عمومی دانشگاه اشاره کرد که اخیرا به مبلمان ویژۀ برگزاری گفت‌وگوهای دو نفره و سه‌نفره نیز مجهز شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی روابط عمومی دانشگاه، نبود تجهیزات تخصصی بود، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مکرر و حمایت معاونت اداری‌مالی دانشگاه، در طول یک‌سال گذشته تحول بزرگی در روابط عمومی دانشگاه اتفاق افتاده است و امروز، روابط عمومی دانشگاه شیراز را می‌توان به‌عنوان یکی از مجهزترین مدیریت‌های روابط‌عمومی نهادهای دولتی استان برشمرد.

دکتر تقوایی در ادامه به تجهیزات خریداری‌شده در استودیو روابط‌عمومی دانشگاه اشاره کرد و گفت: ازجمله تجهیزات خریداری‌شده می‌توان به خرید 3 دستگاه کامپیوتر، ۵ عدد مانیتور، یک دستگاه تلوزیون 75 اینچ، ۳ عدد دوربین فیلم‌برداری، ۱ عدد دوربین عکاسی و ۱ عدد لنز دوربین، ست‌های نور عکاسی و فیلم‌برداری، دستۀ استاپ‌لایزر و گوشی تلفن همراه اشاره کرد.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز بیان کرد: راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانشگاه و طراحی وب‌سایت این رسانۀ دانشگاهی نیز گام مهم و ویژه‌ای بود که به‌منظور گسترش ارتباطات رسانه‌ای دانشگاه و افزایش ارتباط آن با جامعه در سال گذشته محقق شد و نام دانشگاه شیراز را به‌عنوان معدود دانشگاه‌های دارای این ظرفیت مهم رسانه‌ای ثبت کرد.

وی ادامه داد: در طول ۹ماه گذشته، مجموع تولیدات تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز به 109مورد رسیده است که این تعداد، شامل ۴۵ برنامه در بخش کرانۀ تلویزیون، ۴ برنامه در بخش روایت شکوه، ۳۰ برنامۀ انتخاباتی، برنامۀ فرهنگی و هنری و ۱۵ برنامۀ پخش زنده می‌شود.

دکتر تقوایی اظهار کرد: البته تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز در ابتدای راه بوده و نیازمند حمایت‌های ویژه در بحث نیروی انسانی و بودجه است. درحال حاضر، تمامی فعالیت‌های صورت‌گرفته در این تلویزیون، بدون اختصاص بودجه و به‌همت نیروهای انسانی موجود در روابط‌عمومی دانشگاه رقم خورده که فشار دوچندانی به این مجموعه  وارد کرده است.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز ادامه داد: راه‌اندازی فروشگاه دانشگاه (Uni Shop) نیز با نام «ارم گالری»، از دیگر اقدامات ابتکاری و پر خیر و برکت روابط‌عمومی دانشگاه بود که با هدف کارآفرینی، ایجاد هویت و تعلق سازمانی و همچنین ارائه محصولات و هدایا با برند دانشگاه شیراز، از سال گذشته، پس از اجرای فراخوان جمع‌آوری تولیدات هنری و صنایع دستی دانشجویان، صورت پذیرفته است و هم‌اکنون با حدود ۸۳۰ اثر هنری، از آثار ۶۳ هنرمند وابسته به دانشگاه شیراز به جامعه خدمات می‌دهد. فعالیت این فروشگاه تاکنون به‌صورت پیش‌راه‌اندازی بوده و انشاءالله به‌زودی این فروشگاه به‌طور رسمی افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اجرا، تکمیل و رونمایی از فاز اول نقشۀ سه بعدی پردیس ارم دانشگاه شیراز، از شروع‌ به‌ کار فاز دوم نقشۀ جامع دانشگاه خبر داد و گفت: در مرحلۀ دوم، نقشۀ پردیس مهندسی و کتابخانه خوارزمی دانشگاه در درست طراحی است که درصد پیشرفت آن به حدود 20درصد می‌رسد.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز با یادآوری اینکه از سال گذشته «طرح یادگار روزگار» شده است، توضیح داد: به‌منظور جمع‌آوری اسناد و آثار ارزشمند دانشگاه و به دنبال آن، راه‌اندازی موزه دانشگاه شیراز، فراخوانی با عنوان یادگار روزگار ازسوی ازسوی روابط‌عمومی دانشگاه منتشر شد و همزمان کارشناسان روابط‌عمومی با مکاتبه و پیگیری از نهادهای مختلف کشور، درصدد جمع‌آوری اسناد و آثار دانشگاه برآمدند که خوشبختانه در این مدت کوتاه، با همکاری حداقل ۸ سازمان ملی دیگر، بیش‌از ۱۰هزار سند، عکس، نقشه و... در پیوند با دانشگاه شیراز جمع‌آوری شده است.

دکتر تقوایی با اظهار اینکه روابط‌عمومی دانشگاه به‌طور پیوسته و فعال با رسانه‌ها ارتباط مؤثر دارد، خبر داد: در سال گذشته بیش‌از ۳ هزار خبر و محتوا در پیوند با دانشگاه شیراز و دانشگاهیان با همکاری بیش‌از ۲۷۰ رسانه رسمی، اعم از خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، مطبوعات و... منتشرشده است.

وی از طراحی ۵۲ وب‌سایت برای واحدهای مختلف دانشگاه در سال گذشته در حوزه روابط‌عمومی الکترونیک خبر داد و گفت: طراحی وب‌سایت دانشکده کشاورزی دانشگاه، مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی دانشگاه و باغ‌موزه نارنجستان قوام از آن جمله است. همچنین در سال گذشته سایت فعلی و سایت خبرنامه دانشگاه ارتقاء یافته است.

دکتر تقوایی ادامه داد: وب‌سایت جدید دانشگاه در دست طراحی است و حدود ۷۰درصد از مراحل انجام آن صورت گرفته است. همچنین در سال گذشته سایت فعلی و سایت خبرنامه دانشگاه ارتقاء یافته است. در طراحی سایت جدید دانشگاه، ویژگی‌های مثبت بیش‌از پنجاه دانشگاه برتر جهان جمع‌آوری و اعمال شده است.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز با برشماری ۵ شبکه مجازی دانشگاه در پیام‌رسان‌های: ایتا، بله، روبیکا، اینستاگرام و واتساپ، گفت: حدود ۲۲ هزارنفر مخاطب، در این شبکه‌ها اخبار دانشگاه را دنبال می‌کنند که این آمار در مقایسه با سال گذشته، حاکی از افزایش ۲۳ درصدی مخاطبان دانشگاه دارد.

وی ادامه داد: درمجموع بیش ‌از ۵ هزار مطلب اعم از خبر مکتوب، گزارش تصویری، اطلاعیه و... در شبکه‌های مجازی دانشگاه در سال گذشته منتشر شده است.

دکتر تقوایی به برخی از خدمات حوزه سمعی‌بصری دانشگاه نیز در سال گذشته اشاره کرد و گفت: افزون‌بر تهیه بیش‌از ۶ هزار فریم عکس از برنامه‌های مختلف دانشگاه، روابط‌عمومی دانشگاه، پروژه عکاسی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه (با مشارکت بیش‌از صدنفر) و مسابقه تصویر ماندگار با هدف انتخاب بهترین عکس ماه و سال دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاهیان دانشگاه شیراز برای تکمیل آرشیو تصویری دانشگاه را برگزار کرد که در این مسابقه، ۲۴۵ عکس به روابط‌عمومی دانشگاه رسید و از این تعداد، ۱۹مورد به‌عنوان عکس برگزیده انتخاب شد که به زودی بهترین عکس سال دانشگاه شیراز معرفی شده و نمایشگاه آثار منتخب برگزار می‌شود.

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز به برخی پروژه‌های در دست اقدام مانند تهیه سرود دانشگاه (با پیشرفت ۸۵درصدی)، راه‌اندازی موزه مفاخر دانشگاه (با پیشرفت ۲۰درصدی)، تدوین کتاب جامع معرفی دانشگاه (با پیشرفت ۱۰درصدی) و تعویض و ارتقاء تجهیزات تالار و سالن‌های روابط‌عمومی نیز اشاره کرد و گفت: به‌منظور اجرای طرح هویت بصری دانشگاه هم، اقداماتی همچون طراحی لوح تقدیر اختصاصی دانشگاه و طراحی و چاپ بروشور دانشگاه شیراز نیز صورت گرفته است و مابقی اوراق و وسایل اداری نیز در دست طراحی جدید است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی گروه همیاران روابط‌عمومی ازمیان کارکنان واحدهای مختلف دانشگاه نیز اشاره کرد و توضیح داد: پس‌از مکاتبه با دیگر واحدهای دانشگاه، تعداد ۳۴ رابط‌خبری و 100 رابط سایت به روابط‌عمومی معرفی شدن که به‌منظور ساماندهی و دریافت هرچه سریع‌تر اخبار و اطلاع‌رسانی رویدادها و دستاوردهای دانشگاه، در یک گروه مجازی با روابط‌عمومی دانشگاه درحال همکاری هستند و برنامه‌هایی برای آموزش هرچه بیش‌تر ایشان از طریق برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی تدارک دیده شده است که به‌زودی برگزار خواهد شد.

دکتر تقوایی با اظهار اینکه حجم فعالیت‌های روابط‌عمومی دانشگاه در یک‌ساله گذشته بیش‌از ۶۰درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: انجام این فعالیت‌ها مرهون همت، تلاش و ازخودگذشتگی کارکنان روابط‌عمومی دانشگاه است که از ایشان سپاسگزاری و قدردانی می‌کنم. همچنین از رئیس دانشگاه و معاون اداری، مالی و برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه برای حمایت و همراهیشان در طول این مدت سپاسگزارم.

دانلود اینفوگرافی روابط عمومی

آدرس کوتاه :

آرشیو اخبار

اعلام نتایج مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار» در خردادماه ۱۴۰۳
اعلام نتایج مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار» در خردادماه ۱۴۰۳
به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، برندگان خردادماه دومین دور مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» در سال ۱۴۰۳، با موضوع «فعالیت‌های روزمره دانشجویی، معرفی دانشگاه و رویدادهای آن» پس از ارزیابی داوران، به شرح اسامی و...
انتخاب عکس سال دانشگاه شیراز
انتخاب عکس سال دانشگاه شیراز
در مراسمی با حضور هیأت رئیسه دانشگاه شیراز ، عکس سال دانشگاه انتخاب و از برگزیدگان عکس ماه تقدیر شد. این آیین با حضور برگزیدگان جشنواره های ملی و بین المللی؛ علمی، فرهنگی و هنری در تالار فجر ترتیب یافت. عکس های آقای سجاد معینی دانشجوی کارشناسی...
اعلام برندگان اسفند و فرودین‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
اعلام برندگان اسفند و فرودین‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان اسفندماه و فروردین‌ماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» با موضوع محوری «دانشگاه سبز، به‌مناسبت روز درختکاری و نوروز» و موضوع عمومی «یادمان حرم شهدای گمنام، به‌مناسبت...
انتشار گزارش عملکرد روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در یک‌سال گذشته به مناسبت هفتۀ روابط‌عمومی
انتشار گزارش عملکرد روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در یک‌سال گذشته به مناسبت هفتۀ روابط‌عمومی
همزمان با هفته روابط‌عمومی و ارتباطات، دکتر حامد تقوایی، مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، ضمن گرامیداشت این مناسبت، به ارائۀ گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در روابط‌عمومی دانشگاه در سال گذشته پرداخت. وی با یادآوری اینکه روابط‌عمومی دانشگاه شیراز در میان...
روابط عمومی دانشگاه شیراز، برگزیدۀ جشنوارۀ روابط عمومی‌های برتر آموزش عالی
روابط عمومی دانشگاه شیراز، برگزیدۀ جشنوارۀ روابط عمومی‌های برتر آموزش عالی
روابط عمومی دانشگاه شیراز موفق به کسب دو مقام در جشنواره روابط عمومی و رسانه‌های برتر حوزه آموزش عالی شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز،‌ در آیین پایانی جشنوارۀ روابط عمومی و رسانه‌های برتر حوزۀ آموزش عالی باعنوان «دریچه» که روز ۲۶ اردیبهشت‌ماه،...
پیام مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز روابط‌عمومی و ارتباطات
پیام مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز روابط‌عمومی و ارتباطات
مدیر روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، به‌مناسبت ۲۷ اردیبهشت‌ماه‌ «روز روابط‌عمومی و ارتباطات» پیامی صادر کرد. متن پیام دکتر حامد تقوایی به این شرح است: انسان، آینه‌ی جهان‌آفرین است؛ هم اوست که نشانه‌های خداوندی را در هستی، نمایندگی‌ می‌کند و رفتار و...
برندگان بهمن‌‌ماه مسابقه عکاسی «تصویر ماندگار»
برندگان بهمن‌‌ماه مسابقه عکاسی «تصویر ماندگار»
به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان بهمن‌‌ماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز»، با موضوع محوری «من و دانشگاه» به شرح اسامی زیر اعلام گردید: در بخش عکاسی با موبایل: فرزاد ایل بیگی‌پور، دانشجوی کارشناسی...
برندگان دی‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
برندگان دی‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان دی‌ماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز»، با موضوع محوری «دانشکده من» به شرح اسامی زیر اعلام گردید: در بخش عکاسی با موبایل: - زینب انصاری جابری (کارمند دانشگاه) - ...
برندگان آذرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
برندگان آذرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان آذرماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام گردید: برندگان آذرماه مسابقه عکاسی ماندگار: در بخش عکاسی با موبایل: زهرا باشی (دانشجوی...
رونمایی از نقشه جامع پردیس ارم دانشگاه شیراز
رونمایی از نقشه جامع پردیس ارم دانشگاه شیراز
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، همزمان با جلسه هیأت رئیسه دانشگاه، از «نقشه‌ی جامع پردیس ارم دانشگاه شیراز» رونمایی شد. مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز در این مراسم توضیح داد: طراحی نقشه‌ی جامع دانشگاه شیراز ازجمله طرح‌های زیرمجموعه‌ی «طرح جامع...
اعلام برندگان آبان‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
اعلام برندگان آبان‌ماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان آبان‌ماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» با محوریت «کتاب و کتاب‌خوانی» پس از ارزیابی داوران، به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام می‌گردد: برندگان آبان‌ماه مسابقه عکاسی...
تقدیر وزارت علوم از روابط عمومی دانشگاه شیراز در پی راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز
تقدیر وزارت علوم از روابط عمومی دانشگاه شیراز در پی راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز
مدیرکل حوزۀ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مجموعه روابط‌عمومی دانشگاه شیراز برای راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانشگاه تقدیر کرد. به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، دکتر علی شمسی‌پور، مدیرکل حوزۀ وزارتی و سخنگوی وزارت علوم در نامه‌ای رسمی از دکتر...
برندگان مهرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
برندگان مهرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان مهرماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام گردید: برندگان مهرماه مسابقه عکاسی ماندگار: در بخش عکاسی با موبایل: ژاله فرامرزی (دانشجوی...
تقدیر از برندگان مسابقه عکاسی تصویر ماندگار
تقدیر از برندگان مسابقه عکاسی تصویر ماندگار
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، طی مراسمی از برندگان مسابقه تصویر ماندگار «عکس برگزیده ماه و سال» تقدیر شد. در این مراسم که باحضور دکتر حامد تقوایی، مدیر روابط‌عمومی دانشگاه در سالن کنفرانس ساختمان مدیریت دانشگاه ترتیب یافت؛ از برندگان مسابقه‌ی...
رونمایی از تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز باحضور وزیرعلوم
رونمایی از تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز باحضور وزیرعلوم
همزمان با سفر وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به شیراز، از تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز رونمایی شد. به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، طی مراسمی با حضور وزیر علوم و هیأت‌همراه در دانشگاه شیراز، از تلویزیون اینترنتی دانشگاه شیراز (به نشانی...
اعلام برندگان شهریورماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
اعلام برندگان شهریورماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان شهریورماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز»، با محوریت «زیبایی‌های دانشگاه شیراز از قاب دوربین شما» پس از ارزیابی داوران، به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام می‌گردد:...
آیین تقدیر از همیاران روابط عمومی دانشگاه
آیین تقدیر از همیاران روابط عمومی دانشگاه
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، آیین تقدیر از همیاران فعال روابط‌عمومی دانشگاه همزمان با نشست هم‌اندیشی این گروه برگزار شد. روابط عمومی دانشگاه به‌رسم هر‌ساله، در نشستی که با همیاران خود در واحدهای مختلف دانشگاه برگزار کرد، ضمن هم‌اندیشی و...
برندگان مردادماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
برندگان مردادماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان مردادماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام می‌گردد: برندگان مردادماه مسابقه عکاسی ماندگار: در بخش عکاسی با موبایل: سحر سریان (دانشجوی...
برندگان تیرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
برندگان تیرماه مسابقه عکاسی«تصویر ماندگار»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نتایج برندگان تیرماه مسابقه‌ی عکاسی «تصویر ماندگار؛ عکس برگزیده ماه و سال دانشگاه شیراز» به شرح اسامی و تصاویر زیر اعلام می‌گردد: برندگان تیرماه مسابقه عکاسی ماندگار: در بخش عکاسی با موبایل: نسیم هراتیان (دانشجوی...
مروری بر «ویژه‌برنامه‌های محرم و صفر دانشگاه شیراز»
مروری بر «ویژه‌برنامه‌های محرم و صفر دانشگاه شیراز»
پایان ماه روضه شده، غم گرفته‌ام بعد از دوماه گرفت صداهای ذاکران بعد از دو ماه که در مطبت هستم ای طبیب مرهم برای درد دلم اشک روضه بود شب‌ها چقدر گم شده‌ام بین کوچه‌ها از مادرت بپرس، نوکریم را قبول کرد؟ افسوس می‌خورم که ز خیرات سفره‌ات دلتنگ می‌شوم...